Sterilizácia ženy

Sterilizácia patrí medzi antikoncepčné metódy a je vhodnou alternatívou pre ženy ktoré už v budúcnosti neplánujú tehotenstvo. Sterilizácia však nie je koncom ženskosti.

U nás je tento zákrok ešte stále relatívne neznámy, avšak v zahraničí je dosť rozšírená vzhľadom na svoju bezpečnosť a vcelku nenáročnosť. Po podstúpení sterilizácie už nemusíte viac myslieť na tablety, náplasti alebo akúkoľvek inú formu hormonálnej antikoncepcie. Z dlhodobého hľadiska je to ekonomickejšia a lacnejšia forma ochrany pred otehotnením.


Malý zákrok

Ženská sterilizácia je lekársky výkon, ktorý zbaví ženu plodnosti, pričom jej vaječníky nie sú ani odstránené, ani poškodené. Lekár laparoskopicky uzavrie vajcovody, čím znemožní vajíčku aby sa dostalo do maternice, a zároveň spermiám, aby sa dostali k vajíčkam. Po operácii ostávajú zvyčajne žene dve menšie jazvičky. Hormonálna činnosť organizmu nie je narušená, a žena má aj po sterilizácii normálne menštruáciu a zákrok nezasahuje jej pohlavný život.

Vyšetrenia, ktoré Vás čakajú pred zákrokom

Predoperačné vyšetrenia: krvné testy, všeobecné, interné a anestezologické vyšetrenie. Gynekologické vyšetrenie, či nie je prítomné tehotenstvo alebo iné zdravotné zmeny.

Rekonvalescencia

Doba, kedy sa telo pacientky zotaví zo zákroku je orientačne 2 – 3 dni. V tomto období odporúčame kľudový režim bez fyzickej námahy. Hneď po operácii sú prípadné bolesti odstránené nasadením vhodnej liečby, pacientka preto nemusí mať žiadne obavy z bolestivosti. Po zákroku čaká pacientku jedno kontrolné gynekologické vyšetrenie.

Kto môže zo zákona postúpiť sterilizáciu?

Zo zákona je o zdravotnej starostlivosti je možné vykonať sterilizáciu žene, ktorá sa tak rozhodne ak dosiahla vek 18 rokov a momentálne nie je tehotná.

Ak sa chcete objednať na zákrok, čo treba urobiť?

Stačí nás len kontaktovať telefonicky alebo emailom a dohodnúť si vhodný termín na zákrok. Netreba dopredu absolvovať žiadne vyšetrenia u Vášho gynekológa – my Vám urobíme všetky potrebné vyšetrenia na klinike.

Koľko Vás zákrok bude stáť?

569,- €. Táto cena zahŕňa všetky náklady (operáciu, lekársku starostlivosť, celodenný pobyt na klinike, medikamentálnu liečbu, predoperačné vyšetrenia).

Pre diskrétnu komunikáciu a pre zodpovedanie
akýchkoľvek vašich otázok nás prosím, kontaktujte.

Eva TiszovaEva Tiszová
hotline GyniKlinik
Tel: 0903 463 425
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Kontakt

Napíšte nám

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zavolajte nám

+421 2 210 264 10 - Bratislava 
+421 915 547 097 - Bratislava 
 +421 903 463 425 - Levice 

Kontaktný formulár


Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Kontaktné údaje

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
BA / +421 2 210 264 10
BA / +421 915 547 097
LV / +421 903 463 425

© Copyright 2004 - 2020 MEDIKLINIK - všetky práva vyhradené