Facebook Facebook

Rehabilitácia

“NAUČÍME VÁS, AKO SA VYLIEČITE SAMI …” 

Rehabilitačné centrum “Fyzio & Fitness” je integrálnou súčasťou súkromného zdravotníckeho zariadenia pre jednodňovú chirurgiu MEDIKLINIK. Našou doménou sú najmä zdravotné problémy pohybového aparátu a chrbtice. V ére sedavého zamestnania, civilizačných ochorení chrbtice a športových poranení  sa trochu zabudlo, že správne ordinovaná, realizovaná a dávkovaná pohybová liečba je mnohokrát účinnejšia ako pasívne procedúry či arzenál medikamentov. Tím rehabilitačných lekárov a fyzioterapeutov z centra “Fyzio & Fitness” je pripravený stanoviť Vašu diagnózu a naučiť  Vás čo najrýchlejšie moderné a atraktívne rehabilitačné cvičenia, ktoré vyriešia zdravotný problém, vrátia radosť z pohybu a ozrejmia cenu aktívneho zdravia. Pridanou hodnotou konzultácie u nás je vyšetrenie chrbtice bez ožiarenia špeciálnym skenerom Spinal Mouse a vizualizácia diagnózy a terapeutického plánu pomocou počítačovej 3D animácie. Našou špecialitou sú aj rehabilitačné pomôcky na cvičenie, ktoré indikuje rehabiliačný lekár spolu s fyzioterapeutom. 

Rehabilitačné Programy

PROGRAM A:

“FUNKČNÉ VÝSLEDKY A HOJENIE SÚ RÝCHLEJŠIE …"

Experti preukázali, že funkčné výsledky a správne hojenie po jednodňových operáciach na pohybovom aparáte  sú zavislé od kvalitnej rehabilitácie v predoperačnom i pooperačnom období. 
 
Sme jediné zdravotnícke zariadenie na Slovensku ktoré poskytuje tento jednorázový moderný rehabilitačný protokol v období pred operáciou. Pomocou 3D počítačovej animácie sa vysvetlí zmysel jednotlivých cvikov v kontexte operačného výkonu a klient sa naučí všetky potrebné cviky. Zároveň sa vytipujú vhodné rehabilitačné pomôcky a doporučí sa optimálny rehabilitačný program pre pooperačné obdobie.
 

Diagnózy:

 • Operácie na ramennom, lakťovom, zápästnom kĺbe a ruke
 • Operácie na bedrovom, kolennom, členkovom kĺbe a nohe
Vyšetrenie lekárom: 30 minút - cena 50,-EUR
Lekcia s fyzioterapeutom: 60 minút - cena 33,-EUR

PROGRAM B:

“SVALY CHRBTICE A CHODIDLA SA DAJÚ PREMODELOVAŤ …"

Unikátny medicínsky model je orientovaný na chybné držanie tela, skoliózu a plochonožie u detí a mládeže. Pozostáva z ortopedicko-rehabilitačného vyšetrenia lekárom - B1 a odborného vyšetrenia certifikovaným podiatrom - B2. Program B sa dá objednať aj samostatne ako Program B1 alebo Program B2.
 • Program B1 - Ortopedicko-rehabilitačné vyšetrenie lekárom je doplnené špeciálnym detektorom chrbtice, ktorý bez ožiarenia znázorní profil chrbtice vo frontálnej a sagitálnej rovine. Detektor odmeria aj rozsahy pohybov chrbtice v oboch rovinách. Hlavným cieľom je zachytiť zmeny na chrbtici čo najskôr, odlíšiť začínajúcu deformitu chrbtice od chybného držania tela a zahájiť moderný rehabilitačný program.
 • Program B2 - Pozostáva z podologického vyšetrenia chodidiel na kinematickom chodníku a klinického vyšetrenia odborníkom - certifikovaným podiatrom, ktorý stanoví diagnózu a navrhne moderné riešenie pomocou ortopedických vložiek a korekcie obuvi.

Program B1 + B2: Vyšetrenie lekárom a podiatrom: 60 minút - cena 130,-EUR
Program B1: Vyšetrenie lekárom - detektor chrbtice: 30 minút - cena 50,-EUR
Program B2: Vyšetrenie podiatrom - kinematický chodník: 60 minút - cena 80,-EUR


Podľa výsledkov z vyšetrení B1 a B2 poskytujeme individuálny rehabilitačný program, ktorý realizuje vyškolený fyzioterapeut. Deti a mládež sa formou zábavného cvičenia s rehabilitačnými pomôckami naučia potrebné cviky, ktoré umožnia premodelovať a správne zapojiť svalstvo trupu a dolných končatín..

Lekcia s fyzioterapeutom: 30 minút - cena 20,-EUR

Diagnózy:

 • Chybné držanie tela
 • Skolióza
 • Ploché nohy
 • Deformity nohy
 • Funkčné poruchy chôdze

PROGRAM C:

“PROTI BOLESTIAM CHRBTICE, KĹBOV A SVALOVÝCH ÚPONOV…"

Bolesti chrbtice a kĺbov sa objavujú u bežnej populácie i vrcholových športovcov. Na začiatku úspešnej pohybovej liečby je lekárske ortopedicko-rehabilitačné vyšetrenie pohybového aparátu, doplnené o neinvazívne vyšetrenie detektorom chrbtice. Podľa výsledkov vyšetrení sme schopní klientovi vizualizovať jeho diagnózu pomocou 3D počítačovej animácie a vysvetliť zmysel aktívneho cvičenia pod odborným dohľadom vyškoleného fyzioterapeuta. Na správne zvolený a realizovaný rehabilitačný individuálny program reaguje ľudské telo takmer okamžite, pričom hlavným cieľom je zostaviť optimálnu domácu zostavu cvikov. V jednotlivých rehabilitačných lekciách sa otestuje aj potreba špeciálnych rehabilitačných pomôcok.
 

Diagnózy:

 • Bolesti krčnej, hrudnej a driekovej chrbtice
 • Problémy s platničkami
 • Športové poranenia
 • Bolestivé rameno
 • Tenisový a golfový lakeť
 • Syndróm karpálneho tunela
 • Bolesti bedrového kĺbu
 • Bolesti v oblasti kolena
 • Bolesti v členku
Vyšetrenie lekárom: 30 minút - cena 50,-EUR
Lekcia s fyzioterapeutom: 60 minút - cena 33,-EUR

PROGRAM D:

“Časy, kedy bolo treba absolvovať kolotoč cvičení na viacerých prístrojoch sú preč …"

Fenomenálny Pilatesov aparát Allegro 2 umožňuje stovky cvikov, stačí len zmeniť polohu tela a dosiahnuť pevné a pružné telo za niekoľko týždňov. Pilatesov efekt je založený na elastickom odpore pružín, ktoré posilňujú a modelujú svaly ľudského tela fyziologickejšie ako činka, alebo hydraulika. Napríklad náročné drepy alebo príťahy na hrazde sú zrazu neuveriteľne komfortné, lebo sa nemusí prekonávať gravitácia. Vo “Fyzio & Fitness” poskytujeme možnosť cvičenia dvojíc pod odborným dohľadom vyškoleného inštruktora.

Lekcia s fyzioterapeutom: Dvojica - 60 minút - cena 30,-EUR
Objednajte sa

Galéria

BRATISLAVA   |   Levice

Kontaktný formulár

* povinné údaje
 
Meno a priezvisko *:
E-mail *:
Telefón:
Poznámka:

Mediklinik Bratislava

Pri tureckom kopci 3/1400,
900 46, Most pri Bratislave

Tel.: +421 2 210 264 10
E-mail: info@mediklinik.sk

Mediklinik Levice

29. Augusta 2 (areál nemocnice)
934 01, Levice

Tel.: +421 903 463 425
E-mail: info@mediklinik.sk