Facebook Facebook

Rehabilitácia

Rehabilitácia je jedným z najdôležitejších odborov medicíny, ktorý na liečbu a prevenciu porúch zdravia používa pohyb a fyzikálne podnety. Zameriava sa na zlepšenie či obnovu porušených funkcií tela následkom operácie, úrazu alebo ochorenia. Jej veľkou prednosťou je, že nemá žiadne vedľajšie účinky ako klasické lieky, pretože využíva liečebnú telesnú výchovu a fyzikálnu liečbu. Liečebná telesná výchova spočíva kondičných alebo svalových cvičeniach. Fyzikálna liečba využíva pozitívne účinky jednosmerného prúdu, striedavých interferenčných prúdov, ultrazvuku, laseru či elektromagnetického žiarenia. Svoje využitie si našli aj veľmi príjemné zábaly z parafínu alebo vodoliečba, vďaka ktorým sa budete cítiť ako na dovolenke vo wellness.

Vieme zlepšiť váš život a odstrániť pocity únavy, vyčerpania a celkovo zlepšiť kondíciu organizmu. Naše najmodernejšie zariadenie Mediklinik spravujú špičkoví lekári a fyzioterapeuti, ktorí vám veľmi radi dopomôžu k pohybu bez bolesti. Vieme ako vám záleží na tom, aby ste sa mohli vonku prechádzať bez bolesti. Aj nám záleží na vašom zdraví a chceme, aby ste sa u nás cítili príjemne. Preto vám náš školený personál rád spríjemní návštevu a zminimalizuje papierovačky a byrokraciu.

Rehabilitácia prebieha na klinike Mediklinik Bratislava

REHABILITAČNÉ CENTRUM “ FYZIO & FITNESS ”PREDOPERAČNÁ A POOPERAČNÁ REHABILITÁCIA
Moderná rehabilitácia v rámci predoperačnej prípravy a kompletné rehabilitačné protokoly pre pacientov po operačných zákrokoch.

CHYBNÉ DRŽANIE TELA A SKOLIÓZA
Unikátny model, ktorý je orientovaný na chybné držanie tela a skoliózu u detí a mládeže. Chrbtica sa zobrazí bez ožiarenia pomocou špeciálneho detektora “SPINALMOUSE” v statickom i dynamickom režime, ktorý umožňuje navrhnť optimálny rehabilitačný program.

PROTI BOLESTIAM CHRBTICE A KĹBOV
Rehabilitačný protokol “PILATES MEDICAL” naučí pacientov kompletnú zostavu cvikov, ktoré odstránia zdravotné problémy. Cvičí sa s najmodernejšími pomôckami a tiež na fenomenálnych Pilatesových prístrojoch “ALLEGRO 2 ” a “WUNDA CHAIR”.

DETSKÁ NOHA
Pohybové programy pre ploché nohy a ostatné deformity nôh v detskom veku. V rámci cvičenia sa používajú ultramoderné rehabilitačné pomôcky a techniky.

ŠPORTOVÁ REHABILITÁCIA
Rehabilitačné programy orientované na problémy pohybového aparátu u rekreačných a vrcholových športovcov. V rekondičnom tréningu sa sa používajú metodiky BOSU, FLOWIN, BLACKROLL a OOV.

VOJTOVA METÓDA
Špeciálne cvičenie pre deti do 1 roka, ktoré majú oneskorený pohybový vývoj. V rukách erudovaného terapeuta sa stáva účinným nástrojom pri odstraňovaní porúch pohybových vzorcov, svalových dysbalancií a asymetrického nastavenia tela.

SKUPINOVÉ CVIČENIA PILATES ALLEGRO 2
Cvičenie na fenomenálnom Pilatesovom prístroji “Allegro 2” zabezpečí veľmi rýchlo pevné a pružné telo v každom veku.

ORTOPEDICKÉ A REHABILITAČNÉ POMÔCKY
V rámci klinického vyšetrenia lekárom sa realizuje aj výber, odskúšanie, testovanie a optimalizácia širokého spektra ortopedicko-rehabilitačných pomôcok.

ODBORNÉ SEMINÁRE  A ŠKOLENIA

Odborné semináre a špecializované školenia pre firmy, fyzioterapeutov a odborníkov v športe. Najnovšie trendy, metodiky a techniky cvičenia s modernými pomôckami.
Objednajte sa

Galéria

BRATISLAVA   |   Levice

Kontaktný formulár

* povinné údaje
 
Meno a priezvisko *:
E-mail *:
Telefón:
Poznámka:

Mediklinik Bratislava

Pri tureckom kopci 3/1400,
900 46, Most pri Bratislave

Tel.: +421 2 210 264 10
E-mail: info@mediklinik.sk

Mediklinik Levice

29. Augusta 2 (areál nemocnice)
934 01, Levice

Tel.: +421 903 463 425
E-mail: info@mediklinik.sk